Spotkanie biznesowe z D&P „Sukcesja - wyzwania prawno-biznesowe”

Spotkanie biznesowe z D&P „Sukcesja - wyzwania prawno-biznesowe”

Sukcesja, określana jako zmiana pokoleniowa jest przekazaniem firmy między dwiema generacjami. Ideą sukcesji firmy rodzinnej jest przekazanie kontroli, wiedzy i własności z poszanowaniem indywidualnych wartości i priorytetów, istotnych dla obu stron tego procesu. Czy jest to tylko przekazanie kontroli i władzy następnemu pokoleniu, czy może to o wiele bardziej skomplikowany proces, na który należy spojrzeć zdecydowanie szerzej?
Prawidłowo przeprowadzona sukcesja powinna być dokładnie zaplanowana. Jej niewłaściwe przeprowadzenie może być powodem upadku firmy - jak wynika
z badań zaledwie 10% firm rodzinnych będzie trwać w trzecim pokoleniu. Przyczyn nieudanych przejęć przedsiębiorstw jest wiele, ale w głównej mierze dotyczą one braku koncepcji oraz nieodpowiedniej, powierzchownej analizy tego procesu.
Podczas prelekcji eksperci D&P wyjaśnią nie tylko samo zagadnienie sukcesji
w firmie rodzinnej, ale również wskażą jak bezpiecznie przygotować się do przekazania władzy kolejnemu pokoleniu w obszarze finansowym, podatkowym, prawnym i biznesowym. Nakreślą również ryzyka związane z tym procesem oraz sposoby efektywnego zarządzania nimi.

Wydarzenie organizowane jest przez Departament Prawa Gospodarczego, Fuzji i Przejęć Kancelarii Dawid & Partnerzy.

Terminy spotkań

12 czerwca br. (środa)

• I grupa - 10:00-12:30 (21 miejsc)

• II grupa - 14:00-16:30 (21 miejsc)

 

Miejsce

Kancelaria Dawid & Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni

ul. Kilińskiego 30, Częstochowa


Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować do Joanny Dawid mgr / manager ds. marketingu i PR na adres: joanna.dawid@dawidpartnerzy.com podając w wiadomości datę oraz godzinę prelekcji, w której chcą Państwo wziąć udział.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 czerwca br.

data publikacji: 29-05-2019